Wyniki konkursu plastycznego „Męstwo i odwaga na co dzień

30 kwietnia 2015 r. zakończył się nasz konkurs plastyczny pt. „Męstwo i odwaga na co dzień”. Poniżej publikujemy prace zwycięzców (kolejność publikacji przypadkowa). Serdecznie gratulujemy. Wspomnienia Jadwigi Chylińskiej dla zwycięzców i szkolnych bibliotek prześlemy pocztą. Serdecznie gratulujemy!

Męstwo i odwaga na codzień

Anna Drąg

Opis autorki powyższego rysunku: Rysunek przedstawia chłopca rysującego charakterystyczny znak dla ówczesnego okresu – znak „POLSKI WALCZĄCEJ” za namalowanie takiego znaku groziła śmierć z rąk okupanta, jeżeli byłby przyłapany, więc czyn ten wymagał ogromnej odwagi i poświęcenia. Wybrałam taką sytuację, ponieważ chciałam pokazać, że Powstanie Warszawskie to nie tylko walka bronią, ale także propagandą jak np. ta przedstawiona na moim kolażu.

Męstwo i odwaga na co dzień

Natalia Zawada – Każdy chce być superbohaterem, ale czy aby to osiągnąć wybierzesz dobrą drogę?

Męstwo i odwaga na co dzień

Dwie powyższe prace powstały w ramach działalności 7. Drużyny Starszoharcerskiej „TakaPaka” przy Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!